Proiectul „Muncă şi Integrare în Germania" - ideal pentru dezvoltare profesională continuă

Proiectul „Muncă şi Integrare în Germania" de la VR Personal reprezintă un mod ideal de acces la oportunităţi importante pentru asistenţii medicali români. Acesta nu le oferă doar un loc de muncă de viitor în Germania, ci şi o platformă solidă pentru dezvoltare profesională continuă. Creat şi îmbunătăţit permanent de echipa noastră, acest...

Continuă să citești
0
  1636 Vizualizări

Perioada de după sărbătorile de primăvară ne oferă prilejul perfect pentru a face schimbări. Despre Proiectul “Muncă şi Integrare în Germania”

Primăvara este, cu siguranţă, anotimpul renașterii și al transformării. Mai mult, acest sezon frumos ne răsfaţă şi cu o serie de sărbători specifice, care ne oferă timp şi motive de reflecție și de introspecție. Fie că vorbim despre 1 Mai şi escapadele specifice acestei sărbători laice sau despre Paște, perioada sărbătorilor de primăvară ne invită ...

Continuă să citești
4
  3581 Vizualizări

5 sfaturi utile de la asistenţii medicali care fac parte deja din Proiectul “Muncă şi Integrare în Germania”

Echipa VR Personal ştie că orice nou început poate părea dificil, mai ales dacă este vorba despre a lucra şi a te integra într-o ţară străină. De fapt, frica de la începutul drumului este cea care împiedică mulţi oameni să-şi realizeze visurile, chiar dacă ştiu că asta i-ar face fericiţi. Pentru a ajuta asistenţii medicali români care se gândesc în...

Continuă să citești
3
  8745 Vizualizări

Poveste de succes: Un simplu pas spre mai bine poate schimba viitorul tău, dar şi viitorul oamenilor dragi

Ştim cu toţii că viitorul este influenţat de deciziile noastre şi că una singură se poate dovedi extrem de importantă pentru întreg parcursul nostru. Anca şi Remus Gheonea au luat o astfel de decizie atunci când au contactat echipa VR Personal şi au ales să facă parte din Proiectul "Muncă şi Integrare în Germania".  Astfel, ei au reuşit să sch...

Continuă să citești
5
  6693 Vizualizări

Urările echipei VR Personal la începutul anului 2024

Pentru echipa noastră, anul 2023 a fost unul plin de energie, activ din punct de vedere profesional şi încărcat de semnificaţii. Ne bucură faptul că am reuşit să atragem alături de noi parteneri la fel de profesionişti ca noi înşine, adică centre de seniori şi spitale care pot oferi asistenţilor medicali români cele mai bune locuri de muncă. În plu...

Continuă să citești
1
  10178 Vizualizări

Vlad Ruja de la VR Personal a explicat pentru Profit News TV în ce constă procesul de muncă şi integrare în Germania

Vlad Ruja, fondatorul VR Personal, a fost invitat special al emisiunii Profit Debate difuzată de postul Profit News TV. În cadrul acesteia, Vlad a explicat în detaliu în ce constă procesul de muncă şi integrare în Germania, ce pot face asistenţii medicali români pentru a beneficia de cele mai bune oportunităţi, dar şi ce înseamnă o carieră de succe...

Continuă să citești
1
  11819 Vizualizări